Zarejestruj się | Zapomniałem hasła
Dziś jest: 11 grudnia 2019, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Artykuły

W tym dziale publikujemy i piszemy dla Was artykuły o najciekawszych tematach z życia codziennego.

Skargi do Państwowej Inspekcji Pracy na upały w pracy

Państwowa Inspekcja Pracy przyjęła w tym roku już 391 skarg pracowników, którzy skarżą się na zbyt wysoką temperaturę i brak zimnych napojów – informuje dziennik „Rzeczpospolita”.

W Belgii 96 proc. pracowników obejmują układy zbiorowe. W Polsce zaledwie 10 proc.

Opublikowano dnia 20.12.2017 15:01

Znikoma ilość branżowych układów zbiorowych skutkuje niskimi wynagrodzeniami nie tylko jeśli chodzi o płacę minimalną, lecz przede wszystkim średnie zarobki, to jeden z głównych wniosków polsko-belgijskiej konferencji dot. wynagrodzeń i układów zbiorowych.

24.05.2017 r. Jak przyciągnąć pracownika?

Wynagrodzenia i świadczenia pracownicze, stabilność zatrudnienia oraz przyjazna atmosfera w miejscu pracy to najważniejsze czynniki, które zdaniem pracowników decydują o atrakcyjności pracodawcy. Na znaczeniu w istotny sposób zyskuje równowaga między pracą a życiem prywatnym – wynika z badania Randstad Employer Brand Research.

16.06.2016 r. Solidarność: Emerytury pomostowe nie powinny wygasać

Osoby pracujące w szczególnych warunkach nie mogą być tylko dawcami składek na Fundusz Emerytur Pomostowych. Nie poprawiają się warunki ich pracy, a potem mogą nie otrzymać nigdy świadczenia. Przede wszystkim zaś emerytury pomostowe nie powinny mieć charakteru wygasającego - mówili związkowcy podczas posiedzenia zespołu ubezpieczeń RDS gdzie omawiano temat emerytur pomostowych. 

16.06.2016 r. Premier zapowiada: ustawa w sprawie wieku emerytalnego do końca roku

Rząd zamierza zrealizować zobowiązanie podjęte w kampanii wyborczej dotyczące obniżenia wieku emerytalnego – powiedziała podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Beata Szydło. Nie odniosła się jednak do warunku stażowego, o który apeluje NSZZ „Solidarność”. 

 
 
starsze »
1/4
AktualnościDziałalność KomisjiArtykułyPorady prawneGaleriaMultimediaUbezpieczeniaPrzydatne adresyDokumentySkład komisjiAnkietyKontakt
copyright © 2019
Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność w Krosno Glass Sp. z o.o.