Zarejestruj się | Zapomniałem hasła
INFO:
Dziś jest: 5 lipca 2020, imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Aktualności
powrót

Uratowane miejsca pracy w hucie szkła Krosno Glass

Tarcza antykryzysowa uratowała miejsca pracy w hucie szkła Krosno Glass. Dzięki udzielonej pomocy rządowej, pracy nie stracił żaden z ponad 1700 zatrudnionych. Huta, mimo kryzysu, chce dokończyć rozpoczęte inwestycje. Zamierza złożyć wniosek do Polskiego Funduszu Rozwoju o wsparcie. To jedna z nowych form pomocy przedsiębiorstwom o której mówiła dziś w Krośnie Anna Schmidt - Rodziewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.


Anna Schmidt - Rodziewicz przypomniała, że od początku pandemii, rząd przekazał 15 miliardów złotych na ochronę miejsc pracy, ratowanie i wsparcie polskich firm.

- Z tych pieniędzy na Podkarpacie trafiło już 750 milionów złotych. 289, prawie 290 milionów złotych z funduszu gwarantowanych świadczeń pracowniczych popłynęło tutaj na Podkarpacie aby wspomóc i ratować miejsca pracy 71 tysięcy pracowników.

Ponad 250 milionów złotych trafiło do 50 tysięcy podkarpackich mikro-przedsiębiorców w formie pożyczek, a niemal drugie tyle, bo 121 milionów złotych, do firm zatrudniających W sumie 68 tysięcy pracowników.

Ewa Leniart, wojewoda Podkarpacki - Niewątpliwie liderem wypłat pożyczek jest Powiatowy Urząd Pracy w Krośnie, który już wypłacił 19 milionów złotych, kolejny Powiatowy Urząd Pracy, który aktywnie realizuje tę politykę rządu to urząd pracy w Rzeszowie, który zadysponował 18 milionów złotych.
Huta Krosno Glass skorzystała z puli 86 milionów złotych przeznaczonych na tak zwane postojowe. Otrzymała ponad 7,5 miliona złotych z funduszu gwarantowanych świadczeń pracowniczych dla ponad 1600 zatrudnionych w spółce.

Paweł Szymański, prezes Krosno Glass - Myśmy, mogę to z dumą powiedzieć, nie zwolnili nikogo od początku pandemii, i dzięki wsparciu nie zamierzamy tego robić. Gdyby nie wsparcie, pewnie musielibyśmy podejmować dużo bardziej dramatyczne kroki związane z pracownikami ale na szczęście, przynajmniej na razie, mam nadzieję, że tak zostanie, nie musimy tego robić.
Z pomocą przyszedł także dostawca gazu, surowca energetycznego, na którym oparta jest duża część produkcji huty.

Piotr Babinetz, poseł Prawa i Sprawiedliwości - Od lat staramy się angażować na rzecz wsparcia dla Krośnieńskich Hut Szkła, a obecnie Krosno Glass Myślę, że warto podziękować panu prezesowi Tomaszowi Stępniowi i firmie Gaz System, państwowej firmie Gaz System, która tutaj wsparła pana prezesa w działaniach dotyczących dostaw gazu dla Krosno Glass.

Kryzys związany z pandemią przyszedł w czasie realizacji przez hutę trzyletniego programu inwestycji. Z czterech pieców szklarskich wyremontowano trzy, a z 8 linii produkcyjnych, zmodernizowano sześć. Do dokończenia inwestycji spółka potrzebuje 15 milionów złotych. O taką kwotę będzie wnioskowała do Polskiego Funduszu Rozwoju, jednego z elementów Tarczy Antykryzysowej.

Źródło:
Aktualności

Ostatnia modyfikacja: 0 0000, godz: 00:00:00
Wypowiedz się

Aby móc wypowiedzieć się musisz się zalogować.

AktualnościDziałalność KomisjiArtykułyPorady prawneGaleriaMultimediaUbezpieczeniaPrzydatne adresyDokumentySkład komisjiAnkietyKontakt
copyright © 2020
Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność w Krosno Glass Sp. z o.o.